UnderviserMalene Helbo Hansen
TræningstypePilates
FokusCore, Helkrops-workout
YogastilPilates
TemaStyrke & stamina, Pulsen op
NiveauLet øvet
KropsdelHele kroppen, Mave & core
I denne afsluttende træning i forløbet "the Core & Sculpt series, arbejder hele kroppen i en effektiv kombination af styrke, kontrol og udholdenhed. Det er en dynamisk session, hvor du samler alt det, du har bygget op gennem forløbet, og får kroppen til at arbejde i harmoni som én stærk enhed.
Tak for et godt forløb. Men Åhh den sidste…Der hoppede kæden helt af for mig, jeg har et dårligt knæ og har ellers været så glad for at der indtil nu, var en træning jeg faktisk har kunnet være med til.
Tusind tak for din besked og for den positive feedback. Jeg er virkelig glad for at høre at du har været glad for forløbet og følt at det var en træning du kunne være med til uden at få ondt i knæet 😊
Jeg forstår godt, at den sidste træning blev en udfordring. Den video kan nemlig være lidt hårdere for knæene end de foregående øvelser.
Hvis du gentager forløbet vil jeg anbefale, at du enten bytter den ud med en af de andre videoer, som du ved fungerer godt for dig, eller tilpasser øvelserne. Fx kan du i starten og slutningen af videoen undlader hoppene og i stedet laver små bounces. Og i øvelsen på alle fire kan du nøjes med at holde positionen med knæene løftet, uden de ekstra bevægelser.
Det vigtigste er, at træningen passer til din krop, så du kan være med hele vejen igennem uden at provokere knæet. 💛
Tak malene – har fulgt alle dage og kommer nu til fysisk træning i morgen i Helsingør. Den sidste her på kun 15 min skal jeg vist træne noget mere, pyha (LOL)
Hvor er du sej Charlotte. Godt gået, at du har fulgt med alle 7 dage! 🙌
Haha, ja, den sidste på “kun” 15 minutter ser så uskyldig ud på papiret, men den kan altså godt mærkes! 😅
Tusind tak for din kommentar og et kæmpe tak til dig fordi du var med, Charlotte 💛 – det er godt gået! 🙌
Tak for en rigtig god challenge, Malene.
Den sidste træning her var vildt sjov!
Dejligt at få pulsen så meget op med pilates.
Jeg håber du laver flere videoer.
Tusind tak for din søde besked Silja! 💛 Det gør mig så glad at høre, at du har nydt challengen, og at den sidste træning var sjov. Jeg elsker også, når pilates virkelig får pulsen op! 🔥
Og bare rolig – der er flere videoer på vej, som jeg glæder mig til at dele med jer. Tak fordi du har været med! 🥰
SE MEST POPULÆRE VIDEOER MED Malene Helbo Hansen
ATTENTION IS THE RAREST AND PUREST FORM OF GENEROSITY