UnderviserKristine Marie Rost
YogastilYin yoga
YogatemaGrounding, Mindfulness, Rolig & langsom
NiveauBegynder
KropsdelBindevæv (fascia)
Detter er en introduktion til yin yoga med en kort praksis til hverdagen. Er du ny, så start her. Har du glemt hvorfor yin yoga er så godt, så se med her igen. Er du på farten og mangler yogaredskaber, er det her sekvensen, du kan lave hvor som helst - når som helst.
Hej Kristine,
Tak for denne yin yoga sekvens, jeg bruger den både morgen og aften, hver dag. Det er en dejlig måde at vågne op på, når den kan laves i sengen, og slutte dagen af på og falde til ro til natten. Det har hjulpet rigtig meget på at udstrække ryg og lænd og på den iskias nerve jeg har haft i klemme og døjet med i nogle år.
Hej Lisbeth
Dejligt at høre du har nydt godt af denne gamle video og din iskias har fundet sin rete plads at boltre sig på igen. Jeg håber du ser med på nogle af de seneste da der er sket meget med den Yin yoga stil jeg underviser i.
Kh
K
SE MEST POPULÆRE VIDEOER MED Kristine Marie Rost
Every emotion is connected with the breath. If you change the breath, change the rhythm, you can change the emotion