UnderviserKristine Marie Rost
YogastilYin yoga
YogatemaFokus & klarhed
NiveauØvet
KropsdelHele kroppen
Denne sekvens er en del af forløbet 'Bliv smidig med yin yoga'. Denne video handler om din kerne. Med de to forrige videoer "Smidig 1" og "Smidig 2" har du fået sat gang i QI og åbnet op for, at Yin energiens kraft og saft kan stige op til din kerne. I denne video arbejder vi direkte med organerne og psoas og herved også diafragma. Meget dybere og tættere på kroppens livsvitale funktioner kommer vi ikke. Du vil opleve mere længde og bevægelse efterhånden som vævet blødgøres, og du vil opleve at paraderne falder, og du finder hjem med fornyet plads i krop og sind.
Tak for alle dine inspirerende videoer Kristine. Jeg er blevet lidt afhængig Jeg har meget svært ved dragonfly-stillingen – sidder på en halv bogreol for at få det til at fungere. Kan du anbefale stillinger og sekvenser der hjælper til at løsne op om bagsiden af benene, så energien kan flyde mere frit der?
Kh Mads
Fantastisk Mads, tak for at dele din oplevelse. Du har truffet den mest optimale beslutning i din proces på at få mere gevinst i øvelserne ved at møde op fysisk. Så mon ikke du efter de fire dage herude i Hvide Sande kan kravle ned fra bogreolen når du kommer hjem. 3 magic blok sekvenserne og dragestillinger vil hjælpe dig bedre med baglår.
Kh
K
SE MEST POPULÆRE VIDEOER MED Kristine Marie Rost
ATTENTION IS THE RAREST AND PUREST FORM OF GENEROSITY