UnderviserKristine Marie Rost
YogastilYin yoga
YogatemaBoost af Immunforsvaret, Detox
NiveauØvet+
KropsdelHele kroppen
Denne video er en del af forløbet "Nye vaner med yin". En yogasekvens med fokus på at få styrket og åbnet for cirkulationen i ben og hofter. Blokeringer i ben og hofter bremser for ny energi og stopper blodets naturlige cirkulation. For at øge din energi og overskud til at forankre en ny vane og få dig ud af fjerene, op af trappen, hjem med indkøbsposerne, rundt om søerne, ud i skoven og hjem langs stranden, skal dine ben vækkes og styrkes. Du får brug for et tæppe og nogle yogablokke.
Kære Kirstine
Har været væk i et stykke tid…men tilbage igen, vil lige fortælle at du er en fantastisk yoga lærer, med den dejligste stemme. glæder mig hver gang og det virker bare. kærligste hilsner Marianne Bindseil
taak <3
Hej K.
Det hjælper alt sammen. Super lækkert. Jeg har et spørgsmål til dig. Jeg lider af panikangst og når jeg får et anfald” så mærker jeg det tit henover kravebenet, som et gys. Når vi laver child sker det samme. Kan jeg gøre noget eller skal jeg bare lade stå til?
Hilsen
Marianne
Hej M
forhåbentlig ændre det sig og forsvinder som du gerne skulle opleve angsten fortage sig over tid. I child vil jeg anbefale dig at strække arme frem, holde albuer løftet, håndflader i underlaget, lad panden hvile på en blok i en højde hvor punktet mellem øjenbrynene hviler på blokken og på indåndånding udvid ribben/vingerne ud til siderne og udånding maven ind og hofterne tilbage mod hælene.
Hilsner
K
Tusind tak Nu, allerede efter min 2. start på dagen med dig. Ved jeg, at der vil komme mange, mange flere.
Hej Gitte, Dejligt at høre. Håber du stadig formår at få lidt ind her og der. Kh K
SE MEST POPULÆRE VIDEOER MED Kristine Marie Rost
ATTENTION IS THE RAREST AND PUREST FORM OF GENEROSITY